2020-02-23 Német János 7.168 1.720 YouTube, Facebook, Instagram
4:46 perc
A közösségi médiában a vizuális megjelenésed az egyik legfontosabb szempont, hiszen a felhasználó a csatornádon először képpel, vagy videóval találkozik. Nem csak a minőség fontos, hanem a pontos képméretek alkalmazása is. Ugyanis ha rábízzuk ezt a YouTube, Facebook, vagy Instagram megoldásaira, akkor biztosan nem ott fogják körbevágni a fotódat, ahol te szeretnéd, vagy alacsonyabb felbontású képet töltesz fel, mint amit elvárnak. Ezért szedtem össze a legfontosabb képméreteket egy helyre, hogy biztosra menj. Kattints a megfelelő gombra, hogy könnyen tudj navigálni. Ha érdekel a videó méret útmutató is, akkor olvasd el azt a cikket is.
A YouTube profilkép lehet egy cégnek a logója, vagy influenszer esetében a saját arca. Ha már van a Google profilunkhoz társított kép, akkor könnyen be tudjuk állítania a YouTube csatornánkhoz is. A kocka képarányt és a minimális felbontást figyelembe kell venni.
Irányelvek
Amikor a felhasználók találkoznak a YouTube csatornáddal, akkor egy megnyerő, illetve vonzó borítóképet kell biztosítanod.
Irányelvek
Több különböző eszközön keresztül használhatják a felhasználók a YouTube-ot, így fontos, hogy feltöltéskor mindegyikre optimalizált fényképpel rendelkezz.
A videó feltöltésekor kiválaszthatsz egy képkockát borítóképnek, illetve előnézeti képnek, amelyet a YouTube random ad neked. Viszont legtöbbször más képet szeretnénk használni, ezért egyedi borítót is létrehozhatunk.
Irányelvek
A Facebook az évek alatt különböző méreteket alkalmazott az üzleti oldalak profilképeire, de ma már egységes a személyes profilkép méretével, így könnyebb a helyzetünk.
Irányelvek
A Facebook borítókép fekvő téglalap alakja teret enged a kreativitásnak és bármikor lecserélhető pl.: az aktuális akciók kapcsán. Már nem csak statikus képet lehet megadni, hanem videót is fel lehet tölteni. Érdemes Full HD felbontásban gondolkozni, természetesen a lenti képarányokat betartva.
Irányelvek
Ha feltöltesz egy képet, akkor az mindenki idővonalán azonos méretben fog megjelenni. Ezért érdemes a minimális méretet és a képerányt tartani, ha nem szeretnéd, hogy esetleg a lényeget levágja a Facebook és csak akkor mutassa az egész képet, ha valaki rákattint.
Irányelvek
Amikor egy posztot megosztasz, akkor a Facebook egy képet, címet és leírást illeszt be, melyeket a weboldalad "meta property" címkéjéből szed ki. Még régebben a megosztás után lehetett módosítani a képen és a szövegeken, de ezt helyesen letiltotta a Facebook, így erről neked kell gondoskodnod. Ha szeretnéd ellenőrizni, hogy az adott oldaladon megfelelően vannak-e beállítva a címkék, illetve az előnézeti kép, akkor kattints a Facebook Debugger saját oldalára. Megosztáskor választható akár a kocka alakú elrendezés is.
Irányelvek
A Facebook események segítik felkelteni a figyelmet és esetleg nagyobb, addig ismeretlen tömeget bevonzani. Itt jóval nagyobb méret áll rendelkezésre, hogy tudassuk a felhasználókkal az információkat.
Irányelvek
Mint a többi közösségi csatornán levő profilkép az Instagram profilképe is négyzetes alapú.
Irányelvek
Az Instagram magas felbontású kiváló képeket követel meg, ami részéről csak a felbontásban elvárt, ugyanis a minőséget a felhasználók igénylik. A képarány tekintetében a kocka alapú az elvárt, a szokásos fekvő alaphoz képest.
Irányelvek
Ha eltérő fotót szeretnél feltölteni
A történetek a legnépszerűbb típusok az Instagramon, annyira, hogy hirdetésekhez is több esetben érdemes használunk, ha gyors információt szeretnénk átadni 24 órán keresztül megjelenve. A sztorikba nem csak képet, de videót is feltölthetünk.
Irányelvek