2020-06-11 Német János 5.778 1.445 Facebook, Instagram, Marketing eszközök
2:18+ perc
Az ingyenes Facebook Hirdetéstár segítséget nyújt azoknak a vállalkozásoknak, akik szeretnék ellenőrizni a "konkurenseiket", pontosabban azok Facebook hirdetéseit. Az alapvető problémával minden nap szembesülünk, miszerint, vajon hogyan tudhatom meg, hogy adott célcsoportra ki és mit hirdethet.
A Google Ads esetében manuálisan kell keresnünk kulcsszavakat, amelyekre megkapjuk a fizetett hirdetéseket, illetve a természetes, organikus találatokat. Ámde, ha nem jelenik meg hirdetés, vagy nincs ott az a cég, akit szerettünk volna megvizsgálni, nem jelenti azt, hogy nem hirdet rá. Lehet, hogy lemerült az egyenleg, vagy akkora a harc a kulcsszóra, hogy nem hatékony a hirdető és emiatt nem tudott első négy találat közé bejutni. Ezek kívül még számtalan oka lehet, vagyis nem tudsz hatékonyan lenni.
A Facebook azonban a kezedbe adja a megoldást a Facebook Hirdetéstár eszközével, hogy az összes Facebook oldalt, illetve hirdetőt ellenőrizhesd. Ez a lehetőség egy ideig megtalálható volt minden üzleti oldal bal oldali menüjének legalsó "Adatok és hirdetések" menüpontjában. Azonban ez 2019. végén lekerült a palettáról és már csak a hirdetéstárban érhető el. Ami jobb is, mert egy helyen lehet korlátlanul oldalakat ellenőrizni.
Lényegében konklúziót nem tudsz levonni belőle. Viszont arra jó, hogy egy aktív kampányidőszakban pl.: Black Friday napokon, meg tudd nézni, hogy adott Facebook oldalak mit hirdetnek és milyen landing oldalt használnak. Fontos, hogy sose másolj, de ötleteket elleshetsz.
A társadalmi kérdésekről, választásokról vagy politikáról szóló összes hirdetés adatait megtalálod a Hirdetéstárban egy külön menüpontban. Ugyanis 2019. március óta a Facebook átláthatóbbá, fehérebbé tette a hirdetőket, akik ebbe a kategóriába tartoznak. Vagyis nem csak az aktív, de az inaktív, illetve az összes hirdetéseiket visszamenőleg meg tudjuk nézni, vagy akár azt is, hogy mennyit költöttek, hány felhasználót értek el (férfi-nő, életkor) és milyen földrajzi régiókban. Emellett részletesebb szűrőt és több információt is kapunk az adott Facebook hirdetőről. Az ilyen jellegű hirdetéseket, a Facebook hét évig megőrzi.
Ezt még tovább lehet fokozni, ugyanis a Facebook hirdetéstár-jelentés eszköztárában összesítve is látható az összes fenti kategóriába tartozó hirdető. Ebből kiderül, hogy az elmúlt 1 évben pl. "Magyarország Kormánya" oldal 126.217.448 Ft-ot költött, amivel egyértelmű, hogy új és több széles közönséget szólított meg. Vagy pl. az "Index.hu" 317.981 Ft-ot költött tavaly óta, amiből pedig az derül ki, hogy legfelkapottabb cikkeiket hirdették a követőik számára.
Készítettem egy videót, amiben láthatod, hogy tényleg nagyon egyszerű a használata és gyorsan tudunk információkat kinyerni.