4:05 perc Image film, Drón videó
Az image videó ötletét a népszerű Jerusalema örömtánc (dél-afrikai Master KG feat Nomcebo) adta, ami a világjárvány idején is a boldogságot és az élet szépségét sugározta. Ebből fakadóan nem Szatymaz mindennapjainak bemutatása volt a feladat, hanem a község népszerűsítése egy szerethető, táncos image formában.
A megbízást Szatymaz Község Önkormányzata adta. Maga a község régen szőlő- és főként barack termesztéséről volt nevezetes, ezért is található barack grafika a községtáblán. Az intro jelenet átmenetet képez a helyi (hagyományos) néptánc és a modern zene között. Az image videó többi része egy dinamikus formulára épült, melyet maga a tánc és a háttérzene alapozott meg.
Minden helyszínen (többnyire) különböző csoportok táncoltak, amelynek egyedi koreográfiáját előre betanulták Lengyel Zoltán tánctanár (Pálinkó Lujza tánciskola, Szeged) segítségével. "Az utcán" című zeneszámot, mint háttérzene felhasználást Varga Viktor énekes külön engedélyezte, amelyben Tóth Andival közösen énekelnek.
A drón felvételek a hatályos jogszabályok és előírások betartásával készültek, melyet a Honvédelmi Minisztérium Állami Légügyi Főosztálya hagyott jóvá a Szatymazi- és Szegedi Repülőtér közreműködésével. Mivel kevés látványosság van a környéken, így csak a kiemelt helyszíneken lett alkalmazva légifelvétel.
A CE Glass motoros, üvegtöréses 4 másodperces jelenetét nem én készítettem. Ez nem azt jelenti, hogy nem tudtam volna leforgatni (hiszen minden felszerelés és tudás megvan hozzá), hanem maga a cég már rendelkezett ezzel a felvétellel. Minden más jelenet saját szerzemény.
Érdekességképp a reptéri drónos jelenetbe VFX munkával egy 3D-s I♥Szatymaz felirat készült, illetve egyes jeleneteknél objektumok (pl. parkoló autók) kerültek eltávolításra digitális utómunkával, mert túl közel, vagy nagyon zavaróak voltak, mivel nem volt szerepük a kisfilmben. A Fehér tavi nyitójelenetnél sajnos a víz nagyon vissza volt húzodva és nádas nőtte be, így nem lehetett éreztetni a tó, illetve a tájvédelmi körzet teljes szépségét.
A forgatás négy délutánon zajlott, amiből 14 óra volt a terepmunka, plusz az előzetes helyszíni felmérések. Összesen 108 felnőtt és kb. ugyanennyi gyermek vett részt az image filmben. Ekkora tömeget és 14 helyszínt egyeztetni, adott időpontokba sűríteni és logisztikázni kellő tervezést igényelt. Végül sajnos nem tudott mindenki részt venni a forgatáson, így a záró jelenetben is kevesebb ember táncolt a tervezettnél.
A forgatásokon végig érződött az emberek szeretete, miszerint akarnak tenni azon ügy érdekében, hogy együtt megmutassák, egy község is lehet szerethető. A helyiek közvetlenek, segítőkészek, így tényleg öröm volt ott járni és dolgozni.
Ezúton is szeretnék köszönetet mondani Barna Károly Polgármester Úrnak, Dr. Makay Enikő Közjegyzőnek és Zónainé Kékesi Dóra pályázati referensnek, hogy odaadásukkal szívükön viselték az image film elkészítését és a forgatáshoz minden segítséget megadtak. Mindenképp érdemes megemlíteni Hódi Károlyt is (a filmben csak a ménese szerepelt), akiről kevesen tudják, hogy világbajnok fogathajtó és versenylovak tenyésztésével foglalkozik Szatymazon.
Az alábbi szatymazi helyszínek láthatóak sorrendben az image filmben
Technikai specifikáció
3D szöveg tervezési folyamat, kilátónál készült néptánc csoportkép a forgatás után, futókör és játszótér légifelvételről, a ménes legelője légifelvételről, helyszíni forgatási fotók.